Seurakuntavaalien ehdokkaat selvillä

17.9.2018 17.01

Vaalilautakunta kokoontuu tiistaina 18.9. tutkimaan jätettyjä
valitsijayhdistyksen perustamisasiakirjoja kuin ehdokkaitten tietoja.
Tässä listat ja ehdokkaat alustavasti:

HUMANISTINEN VAALILIITTO-  EHDOKASLISTA

                      EHDOKKAAT   (3 ehdokasta):
                      Kangas, Riitta                     tekstiilihuoltaja
                      Rantanen, Iida                    opiskelija
                      Virtanen,Timo                   teknikko, eläkeläinen

 

                      IHMISTEN SEURAKUNTA –EHDOKASLISTA

                      EHDOKKAAT   (12 ehdokas):

                      Ahola, Lotta                       sairaanhoitaja, YAMK
                      Honkanen, Jorma              maa- ja metsätalousyrittäjä
                      Kaislo, Anja                        kauppias
                      Kivimäki, Hanna                FM, KTM
                      Konstari, Tarmo                 DI
                      Mäntylä, Erkki                   rikosylikonstaapeli
                      Peijari, Ismo                       lentokoneasentaja, eläkel.
                      Peltola, Eero                      metsätalousopiskelija
                      Pohjanheimo, Kimmo       eläkeläinen
                      Savela, Anita                      eläkeläinen
                      Värelä, Leo                         mv, yrittäjä
                      Äikiä, Veikko                    eläkeläinen


                      LIIKE NYT –JÄMSÄN SEURAKUNTA -
                      EHDOKASLISTA

                      EHDOKKAAT   (1 ehdokas):

                      Ketolainen, Päivi               toimittaja, YTM

 

 

PERUSTA  ARKEEN – EHDOKASLISTA

                      EHDOKKAAT   (8 ehdokasta):
                      Rintala, Sirpa                      LT, erikoislääkäri
                      Ahonen, Samuli                 yrittäjä, ravivalmentaja
                      Alajoki, Antero                  autonkuljettaja
                      Helenius, Tapani                eläkeläinen
                      Kotiaho, Jouni                   kuljetusyrittäjä
                      Laurio, Juha-Matti             liiketoimintavastaava
                      Selänniemi, Sami               insinööri
                      Tsutsunen, Keijo               eläkeläinen  

                      VÄLITÄ JA VAIKUTA – EHDOKASLISTA

                      EHDOKKAAT   (4 ehdokasta):

                      Hirvonen, Kalevi               eläkeläinen
                      Häyrynen, Tarvo                työtön/eläkeläinen
                      Kiuru, Inkeri                       kirjastovirkailija
                      Kovanen, Tuija                  sairaanhoitaja, yrittäjä

 

                      YHTEINEN SEURAKUNTAMME  -  EHDOKASLISTA

                      EHDOKKAAT   (20 ehdokas):

                      Ekosaari  Olli                      autoklaavin hoitaja
                      Erkkilä, Valtteri                  agrologi, Op-pankinjohtaja evp
                      Harju, Matti                        teknikko     
                      Hekkala, Matti                   suurtalouskokki
                      Hihnala, Eija                       ravitsemusteknikko
                      Hirn, Martti                        nuorisotyönohjaaja, eläkeläinen
                      Korpi, Reino                      suunnittelupäällikkö
                      Lahtinen, Eveliina             opiskelija
                      Lahtinen, Merja                 lukion lehtori, emäntä
                      Lankinen, Tarja                 erikoismaalari
                      Lehtonen, Pertti                kanttori, seurakuntaneuvos
                      Leppänen,  Antero            opettaja, eläkeläinen
                      Liukko, Helena                  maanviljelijä, eläkeläinen
                      Maunula, Arja                     tradenomi
                      Mäkelä, Riikka                   opiskelija
                      Porkkala, Atte                    yrittäjä, isännöitsijä
                      Salmio, Risto                                            Rkm
                      Sanaslahti, Erja                   sairaanhoitaja
                      Sipilä, Markku                    mv
                      Taipale, Tuomas                koulutus- ja tietohallintopäällikkö

« Uutislistaukseen